Dalyvavome partizanų dainų festivalyje „Laisvės kelias“

Veprių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės Irminos Balsienės, dalyvavo 9–ajame Dzūkijos partizanų dainų festivalyje „Laisvės kelias“, kuris vyko Druskininkų Atgimimo mokykloje. Šis dainų festivalis – tai vienas iš istorinės atminties projektų, kuris įgyvendinamas Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti koordinuojamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ rėmuose. 

1

Festivalio pradžioje savo mintimis apie Lietuvos partizanų kovas pasidalino partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Po to skambėjo partizanų dainos. Buvo labai įdomu pasiklausyti mokyklų ansamblių bei solistų iš Alytaus, Lazdijų, Vilniaus, Mažeikių, Šalčininkų, Prienų rajonų, o taip pat Druskininkų, Alytaus, Kauno miestų atliekamų partizanų dainų. Mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų ansamblis dainavo partizanų dainas „Ant grėblio parimus“ ir „Oi sakalėli“. Daugiausiai emocijų sukėlė politinio kalinio, Vyčio kryžiaus III laipsnio ordino kavalieriaus  92 metų Juozo Jakavonio–Tigro pasirodymas. Jis padainavo dainą „Tu esi tėvyne man“, kurią, kaip sakė, dainuodavo su partizanų vadu Adolfu Ramanausku-Vanagu. Festivalį užbaigė ansamblių vadovų kartu atlikta daina „Saulutė teka rytuose“. 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas ir Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas įteikė mūsų mokyklos ansamblio vadovei Irminai Balsienei padėkos raštus.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Aldona Medonienė

Laimutės Žentelienės nuotr.

1 big

1 nuotr. Mokyklos ansamblis atlieka partizanų dainą „Oi sakalėli“.

2

2 nuotr. Mokyklos ansamblis – nacionalinio Dzūkijos partizanų danų festivalio dalyvis.

3

3 nuotr. Mokyklos ansamblio vadovei muzikos mokytojai metodininkei Irminai Balsienei padėkos raštą įteikia Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas.


Ekomokykla
ES  lemt    

 

Paieška

Svarbi informacija

Fotor0417233717

Facebook

PRISIJUNGTI

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com